O firmě

Od roku 1975 začala naše firma vyrábět keramiku v dílně v Netvořicích. Jedná se o kusovou výrobu, která se točí na hrnčířském kruhu a je základem i pro modelované figury. Tato technologie vyžaduje velkou zručnost, přináší ovšem mnoho inovativních variací. Spolu s touto technikou musí jít ruku v ruce tvůrčí fantazie a reálná představivost, doplněná o vtip, nadsázku a snahu o zlidštění vytvořeného tématu.

Výrobky z naší dílny jsou roztroušeny takřka po celém světě. Dříve se prodávaly prostřednictvím podniku DÍLO a později ART-CENTRUM. K prodeji byly i na mnohých výstavách doma i v zahraničí. K zákazníkům se také dostávaly díky výstavám Sdružení výtvarných umělců – keramiků a také díky hrnčířským  trhům, kterých jsme se účastnili hlavně v Rakousku, Německu a později i v Čechách.

Výčet výstav, prodejních akcí, získaných ocenění či zastoupení ve sbírkách je sice zajímavý, ale není podstatný. Důležité je jen to, zda se vám líbí naše forma zpracování keramiky.

Nevycházíme ze světových módních trendů. V této oblasti jsme konzervativní. Podstatné je, aby nás naše práce bavila a přinášela nám uspokojení. Když se naše pojetí keramiky líbí i našemu zákazníkovi, je radost na obou stranách.

Výrobky jsou svým charakterem nezaměnitelné. Přesto jsou signovány tlačenou výrobní značkou a v  současnosti  jsou doplňovány i rokem vzniku.  Jsou proto i tímto způsobem sběratelsky zajímavé.

Značky, používané na výrobcích, které vzniky v naší dílně – ať už v minulosti nebo v současnosti


Jak si můžete naši keramiku objednat?

Část své výroby děláme pro vlastní uspokojení, pro radost a nabízíme ji prostřednictvím těchto stránek. Jsme schopni vyrábět i na zakázku. Když náš zákazník ví, co potřebuje a zaujme ho naše pojetí, můžeme se na provedení zakázky dohodnout. Následuje návrh – nákres, cenová dohoda a termín předání zakázky.

Kontaktovat nás můžete prostřednictvím formuláře na tomto webu, na telefonu (+420) 732 282 911 nebo mailem : keramika.vach@seznam.cz